فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

Database security services
خدمات امنیت پایگاه داده

شرکت رایان نیک تجهیز

 

 

 

پایگاه داده مغز یک سیستم اطلاعاتی است و باید از آن به درستی حفاظت شود. در بحث امنیت اطلاعات، تلاش های زیادی صورت گرفته است تا از اطلاعات و داده های ذخیره شده و همچنین داده های در حال انتقال در پایگاه داده محافظت شود. لذا، ابزارهایی به بازار معرفی گردیدند تا به صورت اختصاصی از داده های پایگاه داده محافظت کنند.

 

 

 

 

 

 

وظیفه این خدمات و ابزارهای دفاعی به صورت متمرکز حفاظت از داده های ذخیره شده است تا مانع از دسترسی های غیر مجاز قرار بگیرند.

 

 

 

شرکت رایان نیک تجهیز از بین ابزارها و خدمات محافظتی برای پایگاه داده، محصولات و خدمات زیر را به مشتریان ارائه می دهد:

فایروال پایگاه داده ایمپروا:

طبق گزارش مجله گارتنر، فایروال های Secure Sphere شرکت ایمپروا، یکی از بهترین گزینه ها برای حفاظت از پایگاه داده است. این فایروال علاوه بر حفاظت از داده ها، از مسیرهای انتقال داده ها نیز محافظت می کند. همچنین یک تصویر شفاف از وضعیت ایمنی داده های سازمان ها ارائه می دهد تا با مدیریت بهتر منابع و استفاده صحیح از ابزارها، امنیت داده های خود را به حداکثر برسانند.

فایروال پایگاه داده اوراکل:

این فایروال از سوی شرکت اوراکل ارائه شده است و قادر است از پایگاه های داده در برندهای مختلف محافظت کند و صرفا برای پایگاه داده اوراکل ایجاد نشده است. این فایروال علاوه بر ساختار پیاده سازی، با انعطاف پذیری که دارد، قادر است اختیارات و دسترسی ویژه را صرفا به افراد مورد تایید دهد.

نکته ای که در پیاده سازی این نوع از فایروال وجود دارد این است که هزینه تهیه آن کم تر از سایر فایروال ها است ولی باید مطابق با سیاست های امنیتی سازمان ها پیاده شود. به همین دلیل به دانش فنی و تخصصی بالایی نیاز دارد.

اکانت متالینک اوراکل:

برای شرکت هایی که از محصولات اوراکل و مخصوصا پایگاه داده اوراکل استفاده می کنند آپدیت نگاه داشتن پایگاه داده از اهمیت بسزایی برخوردار است. علاوه بر آن، به کمک این اکانت می توان برخی از مشکلات پیش آمده در حین استفاده از پایگاه داده اوراکل را رفع نمود و حتی با تیم اوراکل در ارتباط بود.

اوراکل والت( Oracle Vault):

به کمک این ابزار می توان دسترسی افراد مجاز در پایگاه داده را تعیین و کنترل کرد. در واقع، اوراکل والت و فایروال پایگاه داده اوراکل، لازم و ملزوم یکدیگر هستند و برای افزایش امنیت در پایگاه داده، باید هر دو با هم نصب گردند. در اوراکل والت سایت های دسترسی افراد تعریف می شود و سپس اوراکل فایراوال سیاست های امنیتی سازمان را اجرا می کند.  

خدمات حوزه پایگاه داده:

از آنجاییکه حفاظت از اطلاعات برای سازمان ها حیاتی است، نیاز است علاوه بر استفاده از ابزارهایی مانند فایروال های پایگاه داده، مجموعه فعالیت هایی نیز اتخاذ گردد تا مکمل این ابزارها باشد و امنیت را به حداکثر برساند.

شرکت رایان نیک تجهیز در کنار سازمان ها، مجموعه ای از خدمات را در راستای افزایش امنیت در پایگاه داده ارائه می دهد که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • پیاده سازی Oracle Database High Availability

  • اجرای راهکارهای Data Guard

  • نصب و راه اندازی و ارائه خدمات در ارتباط با سرورهای پایگاه داده

  • ارائه خدمات و مشاوره در حوزه مانیتورینگ پایگاه داده

  • مشاوره در حوزه های بروزرسانی و آپگرید نسخه های بانک های اطلاعاتی

  • مشاوره و ارائه خدمات در جهت بهبود و افزایش امنیت پایگاه داده

  • ارائه خدمات و مشاوره در حوزه بکاپ گیری

  • ارائه خدمات جهت مهاجرت داده ها

  • و … .