فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

Cisco Webex

Cisco Webex

شرکت رایان نیک تجهیز

Webex همه همکاران را درو هم جمع میکند تا یک تجربه کاری بی نظیر را در کنار هم داشته باشند چه به صورت حضوری چه از راه دور.

سرویس سیسکو وبکس Cisco WebEx


طبق آمار national statistics council، فعالان و کارمندان به‌طور میانگین ۳۷ درصد از وقت خود را در جلسات می‌گذرانند. از طرفی، به‌طور میانگین ۱۰ دقیقه زمان‌ می‌برد تا جلسات آغاز شوند. آمار دیگری نشان می‌دهد تقریبا ۷۰ درصد از افرادی که وارد جلسه می‌شوند، چند کار را به‌طور همزمان انجام داده یا تمرکزشان جای دیگر است.

در عصر امروز، به‌ کمک اینترنت در هر مکان و زمان می‌توان در محل کار حاضر شد. سرویس WebEx انقلابی برای راهکارهای دورکاری و برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی است. این سرویس ارائه شده از Cisco WebEx meeting، امکان نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار ویدیویی کنفرانس تحت وب داخل پایگاه داده را فراهم کرده است.

تفاوت سیسکو وبکس و سیسکو میتینگ

سرویس Cisco WebEx، نسخه‌ کوچکی از WebEx meeting center بوده که به‌صورت سرویس نرم‌افزاری یا SaaS توسط شرکت سیسکو معرفی شده است. البته پس از آن که شرکت Cisco سهام شرکت WebEx communication را خریداری کرد، به متقاضیان ویدیو کنفرانس پیشنهاد خرید سیسکو وبکس را می‌دهد. سرویس سیسکو وبکس مشابه راهکارهای دورکاری و میتینگ مایکروسافت مانند اسکایپ و Microsoft outlook عمل می‌کند.

سیسکو وبکس یک سرویس قدرتمند برای کنفرانس‌های ویدویی است. باوجودی که اجرای جلسات و کنفرانس‌های ویدیویی در WebEx meeting وابسته به برخی از راهکارهای کمکی مثل VQ، Vbrick و Vyopta است، سیسکو وبکس از طریق سرویس‌های مایکروسافت مانند لوتوس یا آفیس، تجربه کاربری راحت‌تری برای کاربران رقم خواهد زد. امنیت در هر دو سرویس برقرار است. با این حال، سرویس سیسکو میتینگ توسط  امنیت AES2 رمزگذاری شده و گواهی JITC دارد. درحالی‌که امنیت سرویس وبکس توسط AES256 برقرار می‌شود. علاوه‌بر این، در سرویس وبکس میتینگ امکان برنامه‌ریزی منابع ضبط و پخش وجود ندارد؛ در حالی‌که در سرویس سیسکو وبکس به‌راحتی می‌توانید منابع را برنامه‌ریزی و مدیریت کنید.

ویژگی‌ سرویس سیسکو وبکس Cisco WebEx

وبکس با دراختیار قرار دادن یک رابط کاربری مدرن با گرافیک جذاب، کاربران را مجذوب سرویس خود کرده است. ضمن اینکه کاربران می‌توانند با نمایش آواتار مخصوص، در مواقعی که قصد نمایش تصویر خود را ندارند، به‌راحتی تعامل خود را با دیگران حفظ کنند. این سرویس به‌صورت ۵۰ کاربر، ۲۵۰، ۸۰۰ و ۲۰۰۰ کاربر ارائه شده‌ است.

در سرویس سیسکو وبکس، کاربران می‌توانند محتوای دسکتاپ، آی‌پد یا موبایل خود را به‌طور همزمان به‌اشتراک بگذارند. علاوه‌بر این، امکان قرار دادن انواع فایل به‌صورت متن، تصویر یا انیمیشن نیز وجود دارد. در سرویس وبکس قادر هستید در پانل تصاویر حداکثر ۷ شرکت‌کننده را داشته باشید.

کیفیت بالای صدا به‌کمک ویژگی interval reservation less plus، تجربه خوشایندی از یک جلسه با صدای باکیفیت در اختیارتان قرار خواهد داد. امکان ضبط و ویرایش جلسات نیز وجود دارد. علاوه‌بر این، از طریق مایکروسافت outlook، مایکروسافت آفیس یا مایکروسافت لوتوس می‌توانید جلسات را سریعاً و بدون معطلی آغاز کنید.

امنیت سرویس وبکس، توسط گواهی SSL-۱۲۸ بیتی و AES-۲۵۶ بیتی تأمین می‌شود؛ درنتیجه به‌ هیچ عنوان افراد غیرمجاز به جلسات دسترسی نخواهند داشت. نرم‌افزار سیسکو وبکس به‌صورت ماژولار طراحی شده است. چندین ماشین مجازی، ترکیب ماژولار را به‌وجود آورده که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

  • سرویس media

سرویس مدیا و Telephony and Meeting Service وظیفه یکی کردن تصاویر را در virtual machine به‌وجود آورده است.

  • سرویس web

با سرویس وب در سیسکو وبکس، مواردی مانند امکان ضبط جلسه در اختیار ادمین قرار می‌گیرد. به‌ کمک این سرویس می‌توانید جلسات را بخش‌بندی کنید.

  • سرویس admin virtual machine

هسته اصلی سرویس سیسکو وبکس، admin virtual machine است. این بخش، دیتابیس سرور ویدیو کنفرانس را در برگرفته است. برای نصب سیسکو وبکس به admin vm نیاز خواهید داشت.

  • سرویس IRP

ماژول internet reverse proxy قابلیت ارتباط با سیسکو وبکس را از طریق اینترنت فراهم می‌کند. به‌وسیله این ماژول کاربران خارج از شبکه می‌توانند وارد جلسه کنفرانس شوند. البته این ماژول به‌صورت آپشنال ارائه می‌شود.

کاربرد سیسکو وبکس؛ اتاق مجازی کنفرانس با رابط کاربری جذاب

از طریق وبکس می‌توانید یک اتاق کنفرانس مجازی ایجاد کنید. این سرویس در قالب سیستم ابری و لایه امنیتی مبتنی بر نرم‌افزار ایجاد شده است. به کمک سرویس وبکس می‌توانید همچون قابلیت ویپ در تماس صوتی، با وبکس تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. سرویس WebEx در ایران طی سال‌های اخیر، با افزایش دورکاری، رشد چشمگیری پیدا کرده است.

مزایای استفاده از سیسکو وبکس؛ ساده‌ترین و موثرترین روش برگزاری جلسات از راه دور

راه‌اندازی سرویس سیسکو وبکس، یک راهکار دورکاری فوق‌العاده و موثر برای برگزاری کنفرانس و جلسات از راه دور را برایتان رقم خواهد زد. در این سرویس بدون اینکه نیاز به آپلود فایل روی سرور باشد، کاربر قادر است به‌راحتی و از هر نقطه‌ای به سرور متصل شود. البته در این مورد نیاز است سرور از فرمت‌های Microsoft Adobe flash player پشتیبانی کند. از جمله مزایای استفاده از سیسکووبکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده راحت و آسان بدون نیاز به نصب نرم‌افزار
  • امکان استفاده در پلتفرم‌ و دستگاه‌های مختلف
  • قابلیت ادغام در بسیاری از دستگاه‌ها و کاهش هزینه
  • ارائه قابلیت‌های ویژه برای کاربران در نسخه پرمیوم سرویس
  • بدون نیاز به اینترنت پرسرعت

همچنین موارد زیر به‌عنوان راه‌حل مقرون به‌صرفه و امن، از مزایای استفاده سرویس سیسکو وبکس است.

راه‌حل مقرون‌به‌صرفه و کاهش هزینه‌های میزبانی سرور

با نصب سرور سیسکو وبکس، به‌راحتی می‌توانید هزینه راه‌حل‌های میزبانی سیستم‌های داخلی را کاهش دهید. به کمک سرور سیسکو وبکس قادر هستید چندین جلسه را به‌طور آنی در یک زمان آغاز کنید. ضمن اینکه با کاهش هزینه‌های مربوط به برگزاری جلسات حضوری، سخت‌افزار و تجهیزات موردنیاز، تا حد زیادی در هزینه‌های سازمان صرفه‌جویی می‌کند.

 حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربر

با استانداردهای امنیتی که روی سیسکو وبکس فعال است، به‌جز افراد و فایل‌هایی که خودتان اجازه دسترسی به آن‌ها را دادید، هیچ فرد غیرمجازی امکان دسترسی به محتوای جلسه را نخواهد داشت؛ درنتیجه حریم خصوصی کاربران تا حد زیادی محفوظ باقی می‌ماند.

آموزش استفاده از WebEx؛ نصب و راه‌اندازی راحت سرویس

آموزش نصب WebEx بسیار ساده است. این سرویس با رابط گرافیکی جذابی که دارد، کاربری راحتی برای استفاده افراد رقم زده است. برای استفاده از این سرویس، کافی‌است نرم‌افزار سیسکو وبکس را نصب کنید. به‌ کمک نرم‌افزار و بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید از طریق سرویس Internet Reverse Proxy وارد جلسات کنفرانس خود شوید. برای این کار، نیاز است ابتدا پورت‌های ۸۰ و ۴۴۳ روی آی‌پی اختصاصی وبکس، منتقل شود. برای اتصال به سیسکو وبکس از طریق اینترنت نیاز است که Public Certificate را روی وبکس نصب کنید تا ارتباط کاربر وبکس از طریق موبایل فراهم شود.

 راه‌اندازی سرویس کارامد WebEx با خدمات و گارانتی رایان نیک تجهیز

سرویس سیسکو وبکس، با امکان برگزاری جلسات کنفرانس ویدیویی از راه دور، قابلیت موثر و کارامدی برای برگزاری کنفرانس‌های تحت وب و تحت ویپ ایجاد کرده است. این سیستم با تقویت صدای گوینده و حذف نویزهای اضافه، بهترین تجربه را نسبت به مکالمه حضوری برای کاربر رقم خواهد زد.

برای پشتیبانی یا راه‌اندازی سرویس سیسکو وبکس می‌توانید از خدمات رایان نیک تجهیز استفاده کنید. شرکت رایان نیک تجهیز با بهره‌مندی از تخصص کارشناسان متخصص در زمینه طراحی و راه‌اندازی سیستم‌های تحت وب، سیستمی کارآمد متناسب با نیاز سازمان در اختیارتان قرار می‌دهد. نصب، رفع ایراد و پشتیبانی سرویس‌های ارائه شده توسط رایان تجهیز، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. درصورتی‌که برای انتخاب و خرید سیسکو وبکس نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان رایان نیک تجهیز شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.