فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

Barracuda Load Balancer

لود بالانسر باراکودا

شرکت رایان نیک تجهیز

Barracuda Load Balancer

 

 

 

قطعی و کندی ناشی از اختلال بار ترافیک سرور حین تماشای آنلاین فیلم یا استفاده از اینترنت آزاردهنده است. لود بالانسر load balancer تکنولوژی متعادل کردن بار ترافیک روی سرور است. به این ترتیب، بار ترافیک فقط روی یک سرور باقی نمانده و موجب کندی و اختلال در انتقال اطلاعات نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 لود بالانسر باراکودا Barracuda Load Balancer، یک کنترل‌کننده امن انتقال اطلاعات است که میزان ترافیک را روی تمام سرورها پخش می‌کند. این لودبالانسر ضمن کنترل کامل در فرایند لود، از قابلیت و امکانات امنیتی نیز برخوردار است.

 

 

ویژگی لود بالانسر باراکودا (Barracuda Load Balancer)؛ تعادل‌سازی در لایه ۴ تا ۷

 باراکودا کار لود بالانسینگ را در لایه ۴ و لایه ۷ با بارگذاری ssl و برنامه‌های دیگر انجام می‌دهد. منظور از لود بالانسینگ همان متعادل سازی بار ترافیکی سرور است. ماژول داخلی لود بالانسر با بهره‌گیری‌ از برنامه و قابلیت‌های موجود روی سرورهای جهانی (GSLB) امکان استفاده از لود بالانسر را در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف می‌دهد. منظور از GSLB، توزیع ترافیک شبکه بین سرورها از ترکیب پروتکل لایه چهارم تا هفتم است. ماژول امنیتی لود بالانسر، وظیفه حفاظت از برنامه‌های وب اپلیکیشن در برابر حملات۱۰ OWASP را برعهده دارد.

باراکودا با بررسی عملکرد ترافیک برای استفاده کنترل کننده تحویل برنامه ADC، بار ترافیک‌ متعادل بین سرور تقسیم می‌کند. در واقع با ارائه بهترین لود بالانسر، موجب افزایش توان عملیاتی و کاهش زمان پاسخ سرور می‌شود.

 

 کاربرد لود بالانسر باراکودا (Barracuda Load Balancer)؛ لایه امنیتی قدرتمند برای متعادل‌سازی برنامه‌های پیچیده سازمان

لود بالانسر به‌عنوان یک لایه امنیتی و کنترل کننده ترافیک، از بروز چالش‌هایی پیش‌بینی نشده ناشی از لود ترافیک جلوگیری می‌کند. بخشی از بهره‌وری و عملکرد کارمندان یک سازمان وابسته به امنیت و سرعت اقداماتی است که از طریق شبکه و اینترنت انجام می‌دهند. برای مثال، پرسنل فروش برای اتصال داده از چندین برنامه کاربردی استفاده می‌کنند. استفاده همزمان از چندین برنامه در شبکه ممکن است تعادل بار ترافیکی روی سرور را برهم زند.

به‌طور کلی، فعالیت در فضای دیجیتال، وابسته به برنامه و شدت ترافیک سرور است. در شرایطی که استفاده از نرم‌افزار به عنوان سرویس یا SaaS رو به‌افزایش است، لود بالانسر کمک می‌کند تا تحویل برنامه به کاربر بدون چالش انجام شود؛ بنابراین این سرویس، به‌عنوان یک الزام امنیتی برای سازمان‌هایی که از چندین سیستم و برنامه در شبکه استفاده می‌کنند، کاربردی و موثر خواهد بود.

 

انواع لود بالانسر باراکودا (Barracuda Load Balancer)؛ مجازی، ابری، سخت‌افزاری

در لود بالانسر باراکودا، نمونه‌های سخت‌افزاری، مجازی و ابری وجود دارد. نمونه‌های سخت‌افزاری، ابزاری هستند که می‌توانند چندین گیگابایت از برنامه‌های مختلف را پردازش کنند. همچنین از امکان مجازی‌سازی داخلی برخوردار هستند که لود بالانسینگ را در میکروتیک مختلف یکپارچه خواهد کرد. لودبالانسرهای نرم‌افزاری، موجب صرفه‌جویی در هزینه و فضا می‌شود. زیرا نیازی به سخت‌افزار و تجهیزات ندارد.

 

 به‌طور کلی لود بالانسینگ در سه نوع زیر وجود دارد:

  • لود بالانسینگ L4

توزیع ترافیک در این نوع لود بالانسینگ، به‌ کمک پروتکل‌های لایه چهارم انجام می‌شود. یعنی لودبالانسر براساس پورت‌های TCP یا UDP، مسیریابی خود را انجام می‌دهد. لودبالانسر در L4، به‌جای بررسی محتوای بسته، آدرس شبکه را تعریف می‌کند.

  • لود بالانسینگ L7

توزیع ترافیک شبکه در این نوع لود بالانسینگ، توسط پروتکل‌های لایه هفتم انجام می‌شود. لود بالانسر در این لایه، بالاترین سطح OSI است. در این سطح، هدرهای HTTP و شناسه‌های ssl مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

  • لود بالانسینگ گلوبال سرور GSL

توزیع ترافیک در این شبکه بین لایه چهارم و لایه هفتم انجام می‌شود. لود بالانسر باراکودا از این نوع است.

 

رایان نیک تجهیز؛ ارائه دهنده لود بالانسر باراکودا با تضمین قیمت و گارانتی

هنگام انتخاب فناوری در حوزه امنیت و انتقال اطلاعات، بسیار اهمیت دارد که محصول موردنظرتان توسط افراد و سرویسی پشتیبانی شود که در دسترس بودن و امنیت سرویس شما را تضمین کنند. پشتیبانی لود بالانسر باراکودا توسط رایان نیک تجهیز، خیال شما را از بابت امنیت و پشتیبانی آسوده خواهد کرد. هزاران سازمان در سراسر جهان وجود دارد که حفاظت از برنامه‌های خود را به‌ عهده باراکودا سپرده است. همین نکته عامل مهمی برای انتخاب لود بالانسر باراکودا به‌عنوان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین لود بالانسر در دنیا است.

علاوه‌بر این، برای خرید لود بالانسر به‌راحتی می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان رایان نیک تجهیز  به شماره 02188209219 داخلی 222، از پشتیبانی و مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. رایان نیک تجهیز با ارائه راهکارهای امنیتی و حفاظت از شبکه، کار نصب، راه‌اندازی و آموزش استفاده از تجهیزات امنیتی شبکه را انجام می‌دهد. با محصول لود بالانسر باراکودا در رایان نیک تجهیز می‌توانید علاوه‌بر ایجاد محافظت قدرتمند و مقرون به‌صرفه، بار ترافیکی سرور شبکه در سازمانتان را نیز کنترل کنید.