فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

f5 firewall

فایروال F5

شرکت رایان نیک تجهیز

برای شرکت ها و سازمانها، اطلاعات نقش مهمی را ایفا میکند و از دست رفتن بخشی از این اطلاعات میتواند برای آن سازمان ضربه بسیار بزرگی سازملن بزند. 

معرفی فایروال F5

 

 

 

 

 

 

تخصص اصلی شرکت F5 در زمینه طراحی و تولید تجهیزات بهینه سازی شبکه و افزایش راندمان تجهیزات با استفاده از فناوری ADN است. این شرکت با معرفی تجهیزات مدیریت فایروال F5 و شبکه F5 پا به عرصه فعالیت نهاده است.

 

 

 

 

 

 

شرکت F5 با ارائه راهکارهای مختلف و انجام برنامه ریزی مستمر در جهت بهینه سازی برنامه های کاربردی مبتنی بر شبکه و امنیت و با ایجاد عملکرد مناسب بر روی دستگاه های سرور، تجهیزات ذخیره سازی، گامی بلند بسوی پیشرفت امنیت و مدیریت شبکه برداشته و تحولی عظیم در این خصوص ایجاد نموده است.

ویژگی های فایروال  F5

یکی از روش های حفاظت از داده ها و بازیابی اطلاعات در صورت از دست رفتن داده ها، روش نگهداری  backup  از آن داده ها است تا در زمان نیاز از آن ها در جهت بازیابی اطلاعات استفاده شود. بدیهی است که مکان فیزیکی نگهداری از این فایل های back up باید جایی جدا از محل ذخیره سازی اصل داده ها باشد. در نتیجه این اطلاعات باید از طریق شبکه WAN منتقل شوند و در انتقال داده از طریق WAN سرعت انتقال و پهنای باندی این پروسه، کارایی شما را کم می کند. شرکت F5 با سرویس Application Acceleration Manager توانسته این مشکلات را بر طرف سازد و با استفاده کمی از ظرفیت پهنای باند و با استفاده ناچیز از پردازنده، این کار را برای سازمان ها میسر نماید.

بیشتر اطلاعات یک سازمان سرشار از اطلاعات تکراری است و با حذف این اطلاعات تکراری میتوان حجم اطلاعات انتقالی بر روی خطوط WAN را به اندازه ۱۰ برابر کم کرد، همچنین برای بعضی از Data Type ها این روش میتواند تا ۵۰۰ برابر حجم فایل را کاهش دهد. رفتار پروتکل TCP سرعت انتقال در شبکه WAN  را پایین می آورد به شرطی که بتوان بار TCP را کم کرد و آن را مدیریت کرد، با این کار می توانید از ۱۰۰ درصد پهنای باند خود استفاده کنید و سرعت کار اپلیکیشین های خود را بالا ببرید. تمامی این امکانات توسط تجهیزات F5 در یک ساختار امن در اختیار سازمان ها قرار می گیرد.

در مجموعه شرکت f5 با ارائه بسترهای قدرتمند فایروال F5 BIG-IP، ماژول‌های پیشرفته و سیستم مدیریت مرکزی در کنارهم توانسته است جامع‌ترین مجموعه ابزارهای امنیت در خصوص برنامه های کاربردی را در حوزه امنیت شبکه ارائه دهد که در ادامه به مهم ترین ویزگی های فایروال های این برند می پردازیم:

 

1. مدیریت ترافیک جهانی GMT
به عنوان راه‌حلی برای متوازن کردن ترافیک داده جهانی،«Global Traffic Manager» دسترسی به برنامه‌های کاربردی را از طریق ایمن‌ ساختن و تسریع روند تشخیص نام دامنه بهبود بخشیده است.


2. مدیریت ترافیک محلی LTM

Local Traffic Manager مدیریت هوشمند ترافیک را برای گسترش و بکارگیری سریع‌تر برنامه کاربردی، بهینه‌سازی، متوازن ساختن بار و انتقال داده‌ها به شبکه‌های جانبی ممکن ساخته است.


3. مدیریت فایروال پیشرفته AFM

Advanced Firewall Manager را باید فایروال شبکه‌‌ای پر بازده مختصص پروکسی معرفی کرد که برای حفاظت از محیط داده‌تان در برابر تهدیدات ورودی طراحی شده است.


4. مدیریت سیاست دسترسی APM

Access Policy Manager کنترل و نظارتی را بر افراد فعال در شبکه و برنامه‌های کاربردی مورد استفاده‌شان ممکن می‌سازد.


5. مدیریت امنیت برنامه کاربردی ASM

Application Security Manager امنیت برنامه‌های کاربردی‌ مهم‌تان را با سطح پیشرفت حفاظت در برابر تهدید و رویت‌پذیری محل و برنامه کاربردی تامین می‌کند.

6. مدیریت تسریع‌ کننده برنامه‌ها AAM
Application Acceleration Manager تحویل برنامه کاربردی را تسریع کرده و تقاضای پهنای باند را برای داده‌های تصویری کنترل می‌کند.


7. خدمات دروازه وب امن

این سرویس نظارت و کنترل کامل بر ترافیک داخلی و خارجی را ممکن می‌سازد، که دسترسی به کارمندان را از طریق وب بدون هیچ نگرانی امکان‌پذیر ساخته است.


8. Web Safe

این محصول اطمینان مشتریان و امنیت کارمندان را در برابر تهدیدات گوناگون در حوزه صنعت با رویکردی فوق العاده پیچیده برای حفاظت در برابر بدافزارها و کلاهبرداری وب تامین می‌کند.


9. کنترلر تحویل سیگنال SDC

معماری شبکه ساده Signaling Delivery Controller به عنوان بستری برای مسیریابی در شبکه، متوازن‌ کردن بار داده و کارکرد شبکه، مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بی مانندی را ارائه کرده است.


10. کنترلر پیوند

کنترلر پیوند ارتباطات داخلی و خارجی را به بهترین پیوند ممکن هدایت کرده و از طریق اولویت‌دهی ترافیک عملکرد برنامه را بهبود می‌بخشد.


11. مدیریت اجرای سیاست PEM

به کمک Policy Enforcement Manager، ارائه دهندگان خدمات راحت‌تر رفتار مشترکین را درک کرده، برنامه‌های خدمات سفارشی‌سازی شده‌تری را تدوین کرده و کیفیت خدمات را بهبود می‌بخشند.