فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

OTP-Exchange

OTP-Exchange

شرکت رایان نیک تجهیز

امن کردن راه های ارتباطی در انواع سرویس های ایمیل

OTP-Exchange

امن کردن راه های ارتباطی در انواع سرویس های ایمیل مخصوصا Exchange Server از مواردی است که سازمان ها تلاش می کنند تا برای محیط شبکه خود فراهم کنند. از این رو، پلت ‌فرم OTP Server با دیدی آینده نگرانه توانسته است محافظتی قابل اتکا برای سرویس های ایمیل ارائه دهد. ارائه دهندگانOTP Server Authentication به شما این اجازه را می دهد تا دسترسی MFA را از طریق سرورها، بر روی سیستم‌عامل‌هایی همچون لینوکس، مک و ویندوز در اختیار کاربران قرار دهید.

OTP-Exchange یک سیستم احراز هویت کاربران ایمیل است تا علاوه بر داشتن نام کاربری و رمز عبور از طریق راه های دیگری هویت افراد و کارکنان سازمان ها را تایید کند.

OTP Server روش‌های پیشرفته ای از جمله احراز هویت آنلاین و فشرده شدن توکن را ارائه می دهد. برای مثال شما می‌توانید فرآیندهای ورود به outlook خود را با احراز هویتی قوی و مطابق با سطح ریسک سازمانتان گسترش دهید، که این کار با همکاری Exchange و OTP server قابل پیاده سازی می باشد.
در سازمان ها می توان با توجه به ساختار active directory، برای کاربرانی که در شبکه مشغول فعالیت هستند محیطی را فراهم کرد که تا با یک ارتباط ایمن بتوانند داده های خود را جابجا کنند. امروزه در سازمان های مهم، ساختار Exchange و ارسال و دریافت email بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و مدیران شبکه بر این تلاش هستند که امنیت این بخش را به بهترین شکل تضمین کنند. یکی از بهترین راه هایی که میتوان در جهت امنیت exchange server در پیش گرفت، استفاده از ساختار رمز یکبار مصرف می باشد.

نحوه کار کردن OTP-Exchange


به طور کلی OTP Server می تواند در دو حالت Outlook Web Access و نرم افزار Outlook، امنیت Exchange server را تضمین کند. کاربران برای دسترسی ابتدا باید نام کاربری و رمز عبور ثبت شده در شبکه را وارد کرده و در ادامه به کمک OTP مراحل اعتبارسنجی را به درستی و بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارند. طراحی ماژولار و انعطاف‌پذیر، OTP Server را قادر می‌سازد تا با سناریو‌های آتی سازمان سازگار و مقیاس‌پذیر شود و همچنین با گسترش شرکت رشد ‌کند.
در این ساختار Exchange Server با OTP Server ارتباط برقرار کرده و از طریق پروکسیPNP (push token provider )که توسط OTP Server ارائه شده است، یک پیغام به گوشی موبایل کاربر ارسال می کند. بعد از اینکه پیغامی به کاربر ارسال شد، Exchange نیز تاییدیه را به OTP Server منتقل می کند. درنهایت OTP Server نتیجه را بررسی می کند و مشخص می کند که آیا ورود مجاز است یا خیر.
به صورت کلی token هایی که از سمت OTP server دریافت می شود در حالت های مختلف از جمله Time Base و HMAC قرار دارند. در حالتtime base، وقتی که token صادر می شود بعد از یک زمان مشخص، اعتبار آن به پایان می رسد و باید دوباره از OTP server درخواست Token شود. ولی در حالت HMAC یکسری token از سمت OTP server در اختیار کاربر قرار می گیرد که برای آنها زمان باطل شدنی وجود ندارد و هر کدام از Token ها با یکبار استفاده شدن، فاقد اعتبار می شوند.
در ساختار HMAC ترتیب Token های دراختیار کاربر مهم است. استفاده از هر Token باعث می شود که Token های ماقبل آن فاقد اعتبار شوند. لزوما این کار باعث می شود که امنیت به بالاترین سطح خود برسد.
شرکت رایان نیک تجهیز، توسط ساختار OTP server قادر است که OTP های ارسالی و همگام شده با Exchange server را در قالب SMS, Mobile Authenticator, Push Token و … در اختیار کاربران قرار دهد. با این روش دیگر نگران دزدیده شدن رمزهای عبور خود نباشید.

برای آشنایی با نحوه پیاده‌سازی و دموی فنی این سامانه می توانید با واحد مشاوره فروش شرکت رایان نیک تجهیز به شماره تماس ۰۲۱۸۸۲۰۹۲۶۷ داخلی ٢٢٠ تماس بگیرید.