فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

Fortinet firewall

فایروال فورتی نت

شرکت رایان نیک تجهیز

فایروال Fortinet

 

فایروال فورتی نت (Fortinet firewall) در سال ۲۰۲۲، برای چندمین بار جزو فایروال‌های پیشرو در حوزه امنیت سایبری Gartner Magic Quadrant توسط گارتنر شناخته شده است. یکی‌ از اجزای کلیدی برای تأمین امنیت شبکه در حوزه فناوری اطلاعات، فایروال‌های قدرتمند هستند. فایروال‌ها مانند سد محکمی از داده‌های شما محافظت کرده و از دسترسی‌ غیرمجاز به شبکه جلوگیری می‌کند.

 

 

 

 

 

فایروال‌ها مانند خط مقدم جنگ، آخرین سپر بلا در مقابل تهدیدات امنیتی شبکه محسوب می‌شوند.

 

 

 

فایروال‌ فورتی‌ نت به‌صورت سخت‌افزار یا نرم‌افزار یا ترکیبی از هر دو به‌عنوان هسته اصلی شبکه، ترافیک‌های عبوری از شبکه را کنترل می‌کند. فایروال فورتی گیت (FortiGate firewall) از فایروال‌‌های نسل جدید شرکت فورتی نت به‌شمار می‌رود. شرکت آمریکایی فورتی نت، چهارمین شرکت فعال و پیشرو در زمینه امنیت شبکه در جهان به‌شمار می‌رود. فایروال فورتی نت، با ارائه مدل‌های مختلفی از فایروال‌های فورتی گیت، امنیت و محافظت بی‌نظیری را برای انواع شبکه‌های کوچک و بزرگ فراهم می‌کند. در ادامه با انواع، کاربرد و نحوه کار این فایروال قدرتمند آشنا خواهید شد.

فایروال فورتی نت؛ معتبرترین اجزای امنیتی مبتنی‌بر هوش مصنوعی

فورتی نت به‌عنوان معتبرترین اجزای امنیتی مبتنی‌بر هوش مصنوعی، توسط آزمایشگاه‌های فورتی گارد رشد و گسترش پیدا کرده است. آزمایشگاه فورتی گارد به‌کمک میلیون‌ها سنسور، شبکه جهانی و هوش مصنوعی، با شناسایی و رصد حملات به شبکه، جدیدترین تکنولوژی را برای حفظ امنیت شبکه فراهم کرده است.

انواع فایروال فورتی نت؛ معرفی محبوب‌ترین محصولات فایروال فورتینت

شرکت فورتی نت محصولات بسیاری در حوزه فایروال ارائه داده است. وسعت محصولات ارائه شده توسط این شرکت، به بیش از ۱۰۰ نوع می‌رسد. در ادامه چهار نمونه از محبوب‌ترین محصولات فورتی نت را بررسی خواهیم کرد:

فایروال فورتی وب Web Application Firewall – FortiWeb

فایروال وب اپلیکیشن فورتی وب، نسبت به فایروال‌های شبکه عملکرد متفاوتی دارد. این فایروال، ترافیک ورودی را در لایه ۵ تا ۷ کنترل می‌کند. فایروال تحت وب، یک لایه امنیتی قدرتمند برای شناسایی تهدیدها و خطرات ناشی از پروتکل‌های http و FTP برای تمام ترافیک‌های ورودی اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب به‌وجود می‌آورد.

فایروال Unified Threat Management

این فایروال یا نام اختصاری UTM گزینه مناسبی برای تامین امنیت شبکه سازمان‌های بزرگ خواهد بود. به کمک این محصول فورتی نت، سازمان‌های بزرگ می‌توانند امینت را در تمام بخش‌های شبکه تامین کنند. محصولی همه‌فن حریف که قادر است نقش یک فایروال قدرتمند و همه جانبه را برای تمام بخش‌های شبکه یک سازمان ایفا کند.

فایروال Network Address Translation

بر خلاف اکثر فایروال‌ها که به جای ترافیک ورودی، شبکه داخلی و آدرس ip را محفوظ نگه می‌دارند، فایروال NAT، ترافیک را از طریق یک درگاه‌ واحد هدایت می‌کند. این فایروال اغلب روی روتر Wi-Fi یا خدمات VPN مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فایروال فورتی گیت نسل بعدی میان رده FortiGate Mid-Range Next

این فایروال که به اختصار با نام NGFW معروف است، امنیتی چند لایه برای محافظت در برابر حملات سایبری به‌وجود می‌‌آورد. پردازنده‌های امنیتی فورتی گیت بهترین محافظت را از ترافیک رمزگذاری شده توسط SSL برقرار خواهند کرد. همچنین با سیستم گزارش‌دهی منظم و دقیق، شما را از وضعیت امنیت شبکه مطلع می‌کند. این نوع فایروال اغلب برای سازمان‌هایی مناسب است که دنبال ایجاد شبکه امنیتی دقیق و مطمئن هستند. فایروال‌های NGFW از نظر مسدودسازی، مشابه فایروال‌های UTM عمل می‌کنند. با ترکیب ویژگی‌های نسل قدیمی و جدید فایروال انواع تهدیدهای امنیتی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

نحوه کار فایروال فورتی گیت؛ کنترل داده از طریق منابع یا موقعیت

امنیت شبکه توسط فایروال فورتی گیت، از طریق کنترل داده‌هایی برقرار می‌شود که در شبکه جریان دارد. فایروال‌هایی با مدل پایین‌تر معمولا داده‌ها را از طریق منابع ارسالی یا موقعیت جغرافیایی کنترل می‌کنند. در نهایت با بررسی داده‌ها و تطبیق آن با لیست داده‌های مجاز، از شبکه عبور خواهند کرد. فایروال فورتی گیت در سری‌های مختلف ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ و ۹۰۰ ارائه شده است. هرکدام از این سری‌ها براساس توان عملیاتی، تعداد پورت و کاربرد باهم متفاوت هستند.

تفاوت فایروال فورتی گیت با سایر فایروال‌ها

از مهم‌ترین تفاوت‌ فایروال فورتی گیت با سایر فایروال‌ها در شبکه امنیتی فورتی نت، قابلیت بررسی SSL، فیلترینگ وب و تجربه مدیریت ریسک فوق‌العاده این فایروال برای کاربر است. فایروال فورتی گیت ترافیک شبکه را حین ورود به شبکه و خروج از آن، در مقیاس‌های بزرگ سازمانی بررسی و کنترل می‌کند. این نوع فایروال‌های نسل جدید، برخلاف فایروال‌های قبلی امنیت و فیلترینگ را تا لایه هفتم انجام می‌دهند. در حالی‌که فایروال‌های سنتی، کنترل و فیلترینگ را تنها تا لایه چهارم برقرار می‌کردند.

برای مثال فرض کنید صاحب یک وب‌سایت هستید. فایروال سنتی با کنترل روی ترافیک ورودی به سمت سرور، امنیت را در مقابل ترافیک‌های غیرمجاز برقرار می‌کند. اما همچنان احتمال وقوع حملاتی روی محتوای ترافیک مانند XSS وجود دارد. در حالی‌که فایروال نسل جدید فورتی گیت به کمک قابلیتی مانند ips از حملات احتمالی در لایه‌های بالاتر جلوگیری می‌کند. علاوه‌بر این، عملکرد و کارایی فوق‌العاده فورتی گیت، از خسارات و هزینه‌های ناشی از قطع شبکه جلوگیری خواهد کرد.

اگر شبکه سازمانتان در معرض حملات سایبری قرار دارد، فایروال فورتی گیت به‌عنوان بهترین محصول شرکت فورتی نت همچون دیوار امنیتی از اطلاعات و ورود ترافیک غیرمجاز جلوگیری می‌کند.

لایسنس فایروال فورتی نت؛ در دو نوع آنلاین و آفلاین

شرکت فورتی نت، نمونه‌های متنوع لایسنس را برای فایروال فورتی گیت ارائه داده است. هرکدام از این لایسنس‌ها ویژگی متفاوتی دارند. در واقع به دو صورت آنلاین و آفلاین می‌توانید لایسنس فورتی گیت را در اختیار داشته باشید. در لایسنس‌ آنلاین فورتی گیت، ویژگی‌هایی شامل آنتی اسپم، وب فیلترینگ، IPS، IDS و آنتی ویروس امکان فعالسازی دارد. در لایسنس‌ آفلاین نیز دو فیچر Web-Filtering و Antispam وجود دارد که در نمونه آنلاین لایسنس موجود نیست.

قیمت فایروال فورتی نت؛ براساس نوسانات بازار

باتوجه به نوسانات بازار و تغییر قیمت لحظه‌ای، امکان قیمت‌گذاری ثابت روی محصولات فایروال فورتی نت از جمله فورتی گیت وجود ندارد. قیمت فایروال فورتی گیت براساس توان فایروال، میزان مصرف برق، ظرفیت ذخیره سازی و سایر موارد متغیر است. با این وجود، پیش از ثبت سفارش می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان رایان تجهیز از قیمت فایروال فورتی گیت مطمئن شوید. فروش فایروال فورتی نت در رایان تجهیز با ارائه خدمات باکیفیت و قیمت مناسب انجام می‌شود.

رایان نیک تجهیز؛ ارائه‌دهنده فایروال‌های باکیفیت فورتی نت با خدمات ویژه

از مهم‌ترین مواردی که در خرید فایروال فورتی گیت اهمیت دارد، علاوه‌بر قیمت فایروال‌، خدمات و‌ گارانتی شرکت ارائه دهنده است. فایروال قدرتمند فورتی گیت، با بهترین کیفیت و در سری­های مختلف توسط شرکت رایان تجهیز ارائه می‌شود.‌ این شرکت با ارائه خدمات مربوط به راه‌اندازی و نصب زیرساخت امنیتی شبکه، امنیت شبکه سازمان شما را فراهم خواهد کرد.


همچنین شرکت رایان تجهیز با برگزاری دوره‌های خدمات آموزش، امکان یادگیری نحوه نصب، فعالیت و اجرای فایروال‌های مختلف از جمله فورتی گیت را فراهم می‌کند. اگر برای خرید فایروال فورتی نت نیاز به راهنمایی دارید، همین حالا از طریق  تماس با کارشناسان رایان تجهیز به شماره 02188209219 داخلی 222 می‌توانید از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

منابع:

https://www.axians.co.uk/news/complete-guide-to-fortigate-firewalls/

https://www.fortinet.com/products

https://www.fortinet.com/products/next-generation-firewall