فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

Network infrastructure
خدمات زیرساخت و امنیت شبکه

شرکت رایان نیک تجهیز

امنیت شبکه

 

 

بسیاری از شرکت ها برای ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف خود با یکدیگر و برقراری یک سیستم ارتباطی یکپارچه، نیاز به زیرساخت های مناسب شبکه دارند، تا علاوه بر سهولت و سرعت در ارتباطات، امنیت انتقال داده ها را نیز تضمین کنند.

 

 

 

 در واقع تجهیزات و خدمات حوزه زیرساخت و امنیت شبکه، نقاط مختلف یک سازمان را به هم مرتبط می کند و امنیت کل این شبکه را افزایش می دهد. با توجه به تنوع بالای این تجهیزات و خدمات، شرکت رایان نیک تجهیز ابزارها و خدمات متنوعی ارائه می دهد که برخی از آن ها در ادامه متن توضیح داده خواهد شد.

 

Firewall

فایروال ها از تجهیزات شاخه امنیت شبکه هستند که از اطلاعات حساس سازمان ها محافظت می کنند و پایداری کسب و کارها را گارانتی می کند.

می توان گفت فایروال سیستمی است که شبکه و یا کامپیوتر شخصی شما را در مقابل نفوذ هکرها، دسترسی‌های غیرمجاز، ترافیک‌های مخرب محافظت کند. نحوه عملکرد فایروال‌ها بدینگونه است که داده هایی که در حال انتقال در شبکه است را بین شبکه‌ها جابجا و مسیریابی (Route) می‌کنند. فایروال هم ترافیک ورودی به شبکه و هم ترافیک خروجی از آن را کنترل و مدیریت کرده و با توجه به قوانینی که در آنها تعریف شده است به شخص یا کاربر خاصی اجازه ورود و دسترسی به یک سیستم خاص را می‌دهد و از سویی جلوی ورود موارد مخرب را می گیرد.

شرکت رایان نیک تجهیز انواع فایروال های برندهای پالوآلتو، جونیپر،F5، فورتینت و سیسکو را ارائه می­دهد. همچنین تیم متخصص خود را جهت نصب و راه اندازی این فایروال ها را در اختیار سازمان ها قرار می دهد.

شایان ذکر است، در بین برندهای فوق شرکت رایان نیک تجهیز بر روی برندهای پالوآلتو و جونیپر به صورت تخصصی فعالیت نموده و در بازار ایران دارای تجربه بالایی است.

فایروال Juniper  نیز یکی از کمپانی های  معتبر تولیدکننده محصولات امنیت شبکه است و یکی از محصولات مهم این شرکت، فایروال SRX جونیپر است. سری SRX فایروال‌های جونیپر، برای سازمان ها با هر اندازه‌ای، یک راهکار منحصر به فرد ارائه می دهد که میتواند امنیت آن ها را تضمین کند. 

 

سوییچ

سوییچ ها از مهم ترین ارکان ارتباط سیستم ها و کامپیوترهای متعدد در یک سازمان هستند. در حالت عادی هر سیستم کامپیوتری می تواند به یک سیستم کامپیوتری متصل شود و ارتباط برقرار کند ولی اگر نیاز باشد در داخل یک شبکه همه کامپیوترها و سیستم ها با هم ارتباط داشته باشند این سوییچ ها هستند که این مهم را امکان پذیر می کنند.

لازم به ذکر است، از بین برندهای مختلف، شرکت سیسکو یکی از بهترین تولیدکنندگان تجهیزات سوییچ است که شرکت رایان نیک تجهیز آن را ارائه می دهد.

(WEB) Web Application Firewall 

WAF یا Web Application Firewall یک لایه امنیتی و کنترلی، مختص لایه اپلیکیشن یا لایه 7 می باشد. WAF با امن کردن ساختار لایه 7 و همچنین کاربر برنامه، مکمل فایروال ها در شبکه است و امنیت قویتری را فراهم می کند. WAF تمامی دسترسی‌ها به برنامه وب را از طریق ابزارهای امنیتی و کنترل ترافیک ورودی به برنامه، وب‌سایت و همچنین ترافیک اپلیکیشن کنترل می نماید. در بین WAFهای مختلف، شرکت رایان نیک تجهیز فایروال های FortiWeb و F5 ASM را به صورت تخصصی ارائه می دهد.

 ارائه انواع لایسنس ها:  

شرکت رایان نیک تجهیز، انواع لایسنس­های لینوکسی مانند ردهت، لایسنس لینوکس اوراکل، لایسنس­های امنیتی مانند لایسنس­های فایروال­ها، لایسنس­های ESA و …. را ارائه می دهد.

FortiSandBox

  فورتی سندباکس، ترافیک شبکه، ‌فایل‌ها و‌ آدرس‌های اینترنتی را برای یافتن فعالیت‌های مشکوک بازرسی می‌کند و از تکنولوژی سندباکسینگ دارای امنیت، برای تحلیل فایل‌های مشکوک در فضای مجازی استفاده می‌کند. یک Malware Sandbox در مفاهیم امنیت کامپیوتری، سیستمی است که می‌تواند فعالیت یک اپلیکیشن را قرنطینه کند. مثلا با باز کردن یک فایل ورد مشکوک در یک محیط ایزوله،‌ محیط کاربر نهایی را تقلید می‌کند و بدافزار را شناسایی می‌کند.محیط سندباکس را می‌توان در تنظیمات متفاوتی بسته به نیاز محققان امنیت به کار برد. استفاده از سندباکس در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده است چراکه متخصصان امنیت با بدافزارهای نوآورانه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند. فورتی سندباکس، نسل سوم Malware Sandbox است که امنیتی با عملکرد بسیار بالا را فراهم می‌کند. این راهکار قدرتمند از تکنولوژی ماشین لرنینگ برای تشخیص و ایزوله‌کردن انواع تهدیدهای پیشرفته به صورت آنی استفاده می‌کند.

 

آنالیز امنیتیFortiDDos 

طیف گسترده ای از ابزار ها وجود دارند که هکرها و تروریست های سایبری جهت پیشگیری از دسترسی به شبکه شما استفاده می کنند. حملات پیچیده DDOS نه تنها موجب ایجاد حملات حجمی در لایه ۴ می شوند، بلکه سرویس های DNS و لایه ۷ را نیز مورد هدف قرار می دهند. در واقع، در این حمله تعداد زیادی درخواست به سرویس های شما ارسال می شود و سبب می شوند تا سرویس های شما از کار بیفتند. جهت مقابله با این حملات، شما به راهکاری پویا و گسترده نیاز دارید که سرویس FortiDDos شرکت فورتینت جزو این موارد است.

 پشتیبانی از شبکه:

 شرکت رایان نیک تجهیز می تواند نیروهای فنی خود را در اختیار سازمان ها قرار دهد تا کلیه خدمات پشتیبانی از شبکه، اعم از بروزرسانی ها، پشتیبانی از سرورها، کامپیوترها، پرینتر ها، نگه داری تجهیزات و سرورها، نصب و راه اندازی نرم افزارها و لایسنس ها، مشاوره در زمینه امنیت و ….. را ارائه دهد.

تجهیزات ارتباط امن PSA:

PSA یک نوع VPN است که با روش tunneling می تواند یک ارتباط امن به درون سازمان ایجاد کند. بدین معنی که می توانید از هر جای دنیا و با هر اینترنتی به شبکه داخلی سازمانتان وصل شوید و از کلیه سرویس های داخلی مانند اتوماسیون اداری و … استفاده کنید. این تجهیز هم به صورت فیزیکی و هم به صورت نرم افزاری ارائه می شود. از طریق تجهیز ارتباط امن PSA می توان دسترسی ها را مدیریت کرد، پهنای باند را کنترل کرد، همچنین ترافیک ورودی و خروجی را بررسی و مدیریت کرد.

 SEIM

SIEM مخفف Security Information and Event Management وظیفه مدیریت اطلاعات را بر عهده دارد. این محصول نرم افزاری به متخصصین امنیت کمک می کند تا تمام log های شبکه از طریق زیرساخت فناوری شبکه( شامل سیستم های کاربران، برنامه های کاربردی شبکه، فایروال ها، آنتی ویروس ها) را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند.