MetaLink

اکانت متالینک اوراکل

شرکت رایان نیک تجهیز

متخصصین اوراکل به طور معمول از ۲ سایت رسمی برای دریافت آپدیت ها و پشتیبانی از محصولات اوراکل استفاده می‌کنند 

پشتیبانی از محصولات اوراکل

 

بسیاری از سازمان ها از محصولات و پایگاه های داده اوراکل استفاده می کنند. اوراکل بسیاری از محصولات نرم افزاری خود را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار می دهد، اما سازمان هایی که برای توسعه کسب و کار خود و همچنین اهداف تجاری از محصولات اوراکل استفاده می کنند نمی توانند به صورت معمولی از پشتیبانی این محصولات استفاده کنند.

برای کسانی که از محصولات اوراکل استفاده می کنند دو راه برای دریافت پشتیبانی از محصولات وجود دارد. راه اول استفاده از شبکهOTN  یاOracle Technology Network  است. در این حالت شما می توانید به طور معمول تمام آنچه که از طریق لایسنس عمومی به جهت توسعه قابل استفاده است را به کار بگیرید. 

 
 

دومین راه استفاده از شبکه MOS یا My Oracle Support که به آن اکانت متالینک اوراکل هم گفته می شود، مختص کسانی است که لایسنس و پشتیبانی محصول مورد نظر خود را از شرکای اوراکل خریداری کرده‌اند.

شبکه فناوری اوراکل(OTN) 

استفاده از شبکه OTN برای همگان رایگان است و اوراکل این سامانه پشتیبانی را برای کمک به توسعه دهندگان ، معماران نرم افزارها، کارشناسان پایگاه داده یا DBAکارها فراهم کرده که از محصولات مختلف اوراکل استفاده می کنند. هدف این شبکه کمک به متخصصین نرم افزار است تا با دانلود داکیومنت‌ها و نسخه‌های پایه‌ای (base-release) و دسترسی به انجمن‌های گفتگو بتوانند در محیط توسعه ای خود به تست و اهداف آموزشی دست پیدا کنند.

نکته قابل توجه که در تهیه این لایسنس باید به آن توجه شود این است که شهروندان ، تبعه و یا افراد مقیم در کشورهای کوبا، ایران، سودان، لیبی، کره شمالی و سوریه حق استفاده از این شبکه را به دلیل سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا ندارند.

 

 

اکانت متالینک اوراکل (MOS)

برای سازمان‌هایی که از محصولات اوراکل برای اهداف تجاری و مدیریت سیستم های داخلی خود استفاده می کنند، باید برای دریافت پشتیبانی از محصولات خریداری شده به سایت MOS  دسترسی داشته باشند. سازمان ها برای دریافت آپدیت های محصولات، رفع باگ ها، دریافت داکیومنت هایی که اوراکل برای حل مشکلات نرم افزارهای خود در اختیار سازمان ها قرار می دهد باید به این اکانت دسترسی داشته باشند.  

در این سایت، تیم پشتیبانی اوراکل به طور معمول داکیومنت‌های خاصی رو برای رفع مشکلات در اختیار کسانی که به این شبکه دسترسی دارند قرار می‌دهد همچنین اگر شما در حین کار با محصول به باگی که patch ای برای آن ایجاد نشده برخورد کردید می‌تونید با درخواست ایجاد patch به تیم اوراکل patch مخصوص را برای رفع باگ دریافت کنید که اصلاحا به آن Service Request یا SR گفته می شود. همچنین از طریق این اکانت می‌تونید به patch های ایجاد شده برای محصول خود دسترسی داشته باشید و درخواست پشتیبانی بابت رفع مشکلات خود را از تیم اوراکل بخواهید.

 

انواع اکانت متالینک اوراکل: 

نسخه های اکانت متالینک اوراکل با توجه به دو ویژگی ورژن پایگاه داده و سرویس SR به مشتریان محصولات اوراکل ارائه می شود. شرکت رایان نیک تجهیز ترکیبی از این ویژگی ها را در اکانت های مختلف به مشتریان اوراکل ارائه می دهد. سازمان ها قبل از تهیه این اکانت باید به این دو موضوع دقت کنند و با تیم پشتیبانی فروش این شرکت تماس بگیرند.

درواقع اوراکل مطابق با شکل زیر به سازمان ها و مشتریانش اطلاع رسانی می کند که ورژن های قدیم تر از سال خاصی را به روزرسانی نمایند و اگر سازمانی موفق به این تغییر نشد دیگر نمی تواند از پایگاه های قدیمی تر اوراکل به صورت عادی پشتیبانی بگیرد. در این حالت سازمان ها باید برای گرفتن پشتیبانی از پایگاه های داده قدیمی­تر، از نسخه  EXTENDED اکانت متالینک استفاده کنند که بر طبق این تقسیم بندی اکانت ها به دو نوع زیر تقسیم می شوند:  

 

 

انواع اکانت متالینک اوراکل

 

اکانت متالینک اوراکل با قابلیت EXTENDED


دریافت پشتیبانی و
patch های
ایجاد شده برای نسخه­ های
قدیمی­تر از ورژن 12.1.0.1
  •  

اکانت معمولی متالینک​


دریافت پشتیبانی از
کلیه ورژن های 12.2.0.1
به بعد به صورت معمولی
  •  

اکانت متالینک
با سرویسSR

• امکان ثبت درخواست patch در مواجه باگی
که patch ای برای آن ایجادنشده به تیم اوراکل
• دریافت آپدیت های ارائه شده،
داکیومنت ها و patch های ارائه شده
  •  

اکانت متالینک بدون سرویس SR


دریافت
آپدیت­های ارائه­ شده،
داکیومنت­ ها و
patchهای ارائه شده
  •