فایروال

فایروال وب

تجهیزات F5

ارتباط امن و دورکاری

سندباکس

تجهیزات امنیتی DDOS

مدیریت وقایع و امنیت اطلاعات

مدیریت سطح دسترسی (PAM)

MetaLink

اکانت متالینک اوراکل

شرکت رایان نیک تجهیز

متخصصین اوراکل به طور معمول از ۲ سایت رسمی برای دریافت آپدیت ها و پشتیبانی از محصولات اوراکل استفاده می‌کنند 

پشتیبانی از محصولات اوراکل

 بسیاری از سازمان‌­ها از محصولات و پایگاه­‌های داده اوراکل استفاده می­‌کنند. اوراکل برخی از محصولات نرم افزاری خود را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار می­‌دهد، اما سازمان­‌هایی که برای توسعه کسب­ و کار خود و همچنین اهداف تجاری از محصولات اوراکل استفاده می­‌کنند نمی­‌توانند به صورت معمولی از پشتیبانی این محصولات استفاده کنند. می­‌توان گفت بسته به نوع استفاده از محصولات اوراکل باید اکانت­‌های مختلفی را تهیه کرد.

 
 

برای کسانی که از محصولات اوراکل استفاده می­کنند دو راه برای دریافت پشتیبانی از محصولات وجود دارد. راه اول استفاده از شبکه OTN  یا Oracle Technology Network  است. دومین راه استفاده از شبکه MOS یا My Oracle Support که به آن اکانت متالینک اوراکل هم گفته می شود.

 

پشتیبانی در حالت OTN  یاOracle  Technology Network :

 پشتیبانی در این حالت برای افرادی است که اهداف تحقیق و توسعه­‌ای دارند مانند دانشجویان و محققان. در واقع شبکه OTN به طور معمول تمام آنچه که از طریق لایسنس عمومی جهت توسعه و تحقیق، قابل استفاده است را در اختیار افراد و سازمان‌­ها قرار می‌دهد. 

استفاده از شبکه OTN برای همگان رایگان است و اوراکل این سامانه پشتیبانی را برای کمک به توسعه دهندگان، معماران نرم افزارها، کارشناسان پایگاه داده یا DBAکارها فراهم کرده که از محصولات مختلف اوراکل استفاده می کنند. هدف این شبکه کمک به متخصصین نرم افزار است تا با دانلود داکیومنت‌ها و نسخه‌های پایه‌ای(base-release) و دسترسی به انجمن‌های گفتگو بتوانند در محیط توسعه‌­ای خود به تست و اهداف آموزشی دست پیدا کنند.

نکته­‌ای که در تهیه این لایسنس باید به آن توجه شود این است که شهروندان، تبعه و یا افراد مقیم در کشورهای کوبا، ایران، سودان، لیبی، کره شمالی و سوریه حق استفاده از این شبکه را به دلیل سیاست­‌های تحریمی ایالات متحده آمریکا ندارند.

پشتیبانی در حالت  MOS یاMy Oracle Support :

دومین راه استفاده از شبکه MOS یا My Oracle Support که به آن اکانت متالینک اوراکل هم گفته می شود، مختص کسانی است که لایسنس و پشتیبانی محصول مورد نظر خود را از شرکای اوراکل خریداری کرده‌اند و اهداف تجاری دارند.

 اکانت متالینک اوراکل (MOS)

برای سازمان‌هایی که از محصولات اوراکل برای اهداف تجاری و مدیریت سیستم‌­های داخلی خود استفاده می کنند، برای دریافت پشتیبانی از محصولات خریداری­‌ شده باید به سایت MOS  دسترسی­ داشته باشند. سازمان­‌ها برای دریافت آپدیت­‌های محصولات، رفع باگ­‌ها، دریافت داکیومنت­‌هایی که اوراکل برای حل مشکلات نرم افزارهای خود در اختیار سازمان­‌ها قرار می‌دهد باید به این اکانت دسترسی داشته باشند.  

در این سایت، تیم پشتیبانی اوراکل به طور معمول داکیومنت‌های خاصی را برای رفع مشکلات در اختیار کسانی که به این شبکه دسترسی دارند قرار می‌دهد همچنین اگر شما در حین کار با محصول به باگی که patch ای برای آن ایجاد نشده برخورد کردید می‌تونید با درخواست ایجاد patch به تیم اوراکل، patch مخصوص را برای رفع باگ دریافت کنید که اصطلاحا به آن Service Request یا SR گفته می­‌شود. همچنین از طریق این اکانت می‌توانید به patch های ایجاد شده برای محصول خود دسترسی داشته باشید و درخواست پشتیبانی بابت رفع مشکلات خود را از تیم اوراکل بخواهید.

(آخرین نسخه پشتیبانی اوراکل از ورژن های مختلف پایگاه های داده)

انواع اکانت متالینک اوراکل

نسخه­‌های اکانت متالینک اوراکل با توجه به دو ویژگی ورژن پایگاه‌داده و سرویس SR به مشتریان محصولات اوراکل ارائه می‌شوند. شرکت رایان نیک تجهیز ترکیبی از این ویژگی­‌ها را در اکانت‌های مختلف به مشتریان اوراکل ارائه می‌دهد. سازمان‌ها قبل از تهیه این اکانت باید به این دو موضوع دقت کنند و با تیم پشتیبانی فروش این شرکت تماس بگیرند.

درواقع اوراکل مطابق با شکل زیر به سازمان­‌ها و مشتریانش اطلاع‌رسانی می­‌کند که ورژن­‌های قدیمی­‌تر را به‌روزرسانی نمایند و اگر سازمانی موفق به این تغییر نشد دیگر نمی‌تواند از پایگاه­‌های قدیمی­‌تر اوراکل به صورت عادی پشتیبانی بگیرد. در این حالت سازمان­‌ها باید برای گرفتن پشتیبانی از پایگاه­‌های­ داده قدیمی‌تر، از نسخه  EXTENDED اکانت متالینک استفاده کنند که بر طبق این تقسیم بندی اکانت‌ها به سه نوع زیر تقسیم می‌شوند:  

اکانت متالینک اوراکل با قابلیت EXTENDED


• دریافت پشتیبانی و patch های ایجادشده برای
نسخه‌های قدیمی‌تر و جدید
• دسترسی به انجمن‌های گفتگو
  •  

اکانت معمولی متالینک​


• دریافت پشتیبانی از کلیه ورژن های 19c به بعد
• دریافت آپدیت ها، داکیومنت‌ها و patchهای ارائه شده
• دسترسی به انجمن‌های گفتگو
  •  

اکانت متالینک
با سرویسSR

• امکان ثبت درخواست رفع یک مشکل به تیم اوراکل که
قبلا برای آن patch ای ایجاد نشده
• دریافت آپدیت ها، داکیومنت‌ها و patchهای ارائه شده
• دسترسی به انجمن‌های گفتگو
  •